Deklaracja Dostępności
Wstęp
Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia "Siódemka" w Tarnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego https://siodemka.tarnow.pl.
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2022-12-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-12-01.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- zmiana wielkości czcionki,
- ustawienia tekstu (odstępy między wierszami, paragrafami, literami i słowami),
- czytelność tekstu- czytelny/dysleksyjny,
- wyrównywanie tekstu,
- zmiana saturacji, zmiana kontrastu, inwersja i monochromia,
- podkreślenie nagłówków i linków, zaznaczanie linków,
- pomocnicza linia i maska,
- możliwość ukrycia obrazu, wyłączenia animacji i dzwięku,
- możliwość ustawienia kursora,
- na stronie internetowej można korzystać z standardowych skrótów klawiaturowych.
Wyłączenia:
- możliwy brak opisów alternatywnych i tytułów dla niektórych zdjęć i grafik,
- strona internetowa zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie dokumentów tekstowych nieprzygotowanych pod kątem dostępności,
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.
Analiza o nadmiernym obciążeniu: brak
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Deklarację sporządzono dnia: 2022-12-01
Data aktualizacji deklaracji: 2022-12-01
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Imię i nazwisko osoby kontaktowej: Grażyna Zawirska
E-mail osoby kontaktowej: grazyna.zawirska@siodemka.tarnow.pl
Numer telefonu osoby odpowiedzialnej: 14 699 12 00
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich..
Nazwa organu odwoławczego: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Adres organu odwoławczego: al. Solidarności 77 00-090 Warszawa
Adres e-mail organu odwoławczego: biurorzecznika@brpo.gov.pl
Telefon organu odwoławczego: 800 676 676
Dostępność architektoniczna
Budynek NZSP Stowarzyszenia „Siódemka” w Tarnowie nie jest dostosowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście znajduje się od strony ulicy. Do wejścia prowadzi chodnik bez barier architektonicznych. Wejście do szkoły poprzedzone jest trzema schodami. W celu skontaktowania się z wybraną osobą można skorzystać z pomocy pracownika dyżurującego na parterze budynku lub nawiązać kontakt telefoniczny pod nr 14 699 12 00. Budynek nie jest wyposażony w windę. Istnieje możliwość umówienia spotkania z klientem na parterze budynku szkoły w każdej sprawie i skorzystania z pomocy pracownika szkoły w celu dostania się do sekretariatu szkoły. Przy szkole znajduje się parking. Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
W szkole zatrudnione są osoby posługujące się językiem migowym na podstawowym poziomie.
Aplikacje mobilne
Brak aplikacji mobilnych.